Dermokozmetik

PLANT O BABY bir TFLL Farma markasıdır.

TFLL Farma PLANT O BABY markası ile faaliyet gösterdiği ülkelerde bebek, çocuk ve anne sağlığında 1 numaralı marka olmayı hedeflemektedir.

TFLL FARMA bebekler için maksimum hassasiyetle en çok ihtiyaç duyulan dört temel ürün olan şampuan, nemlendirici losyon, pişik kremi ve masaj yağı için Plant o Baby markasıyla bebek ve çocuk dermokozmetik ürünlerini piyasaya sunmuştur. Etkileri bilimsel çalışmalar ile desteklenen bitki ekstraktları ve bitkisel yağları içeren bebek ve çocuk kullanımına yönelik ürünler geliştirmiş ve dermokozmetik sektörüne bilimsel bir bakış açısı kazandırmıştır.

Bebek ve çocuk dermokozmetik ürünleri incelendiğinde, bileşimlerinde bitkilerin yanı sıra paraben, fitalat, fenoksietanol, parafin, silikon, alkol, SLS/ SLES, esansiyel yağlar, lanolin gibi özellikle hassas ciltlerde gözenekleri tıkayabilen, iritan ve alerjik etkileri olabilen kimyasal maddelerin kullanıldığı görülebilir.

Plant O Baby markalı dermokozmetik ürünler bu kimyasal maddelerin kullanılmadığı özel olarak bebek ve çocuklar için geliştirilmiş güvenli ve etkin ürünlerdir.

Plant O Baby markalı dermokozmetik ürünler dermatalojik olarak test ettirilmiş ve hipoalerjenik olduğunu kanıtlamıştır.

Plant O Baby markalı dermokozmetik ürünlerin geliştirilmesi sırasında tüm bilimsel yayınlar incelenmiş, ürünlerde sadece bebeklerin cilt bariyerini güçlendirici hammaddelerin seçilmesiyle kalınmayıp, cildi yumuşatıcı, nemlendirici, rahatlatıcı ve koruyucu etken maddeleri içeren bitkiler kullanılmıştır.

Bitki ekstraktlarını etkili biçimde kullanmak için, etken madde oranları belli olan ve bitkisel gliserinle ekstrakte edilmiş olan konsantre bitkiler kullanılmıştır.

'Custom Tailored' diğer bir değişle 'İhtiyaca Özel' geliştirilen ürünler yenidoğandan itibaren tüm bebek ve çocukların kullanımına uygundur.